MUNCH

Artyzm, sztuka, malarstwo

Najdziwniejsze muzea na świecie

Narodowe muzeum penisów w Islandii

Czy wiesz, że w Reykjaviku znajduje się jedno z najrzadszych muzeów na świecie? Na wystawie zgromadzono 210 rodzajów penisów należących do ssaków żyjących na Islandii. Można tu zobaczyć wszystko, od penisa chomika mierzącego 2 milimetry do penisa wieloryba mierzącego 1,70 metra długości i ważącego ponad 70 kilogramów!

Podwodne muzeum sztuki

Podwodne muzeum? Tak, jest to możliwe i znajduje się w Cancun. Muzeum MUSA zostało otwarte w 2009 roku i jest jednym z najrzadszych muzeów na świecie. Znajduje się w nim ponad 500 zanurzonych rzeźb, które stały się domem dla różnorodnych stworzeń morskich w okolicy, zwłaszcza koralowców. Aby odwiedzić to muzeum będziesz musiał założyć kombinezon do nurkowania i zejść około 6 metrów w głąb krystalicznie czystej wody Meksyku. Bez wątpienia jest to inne doświadczenie, w którym sztuka i natura łączą się w unikalny sposób.

Muzeum zupek błyskawicznych

Jeśli jesteś miłośnikami najsłynniejszego makaronu na kontynencie azjatyckim, nie możesz przegapić tego muzeum w Osace, w Japonii. Znajdziesz tu szeroką gamę makaronów błyskawicznych, które są przedstawione niczym dzieło sztuki. Muzeum Momofuku Ando Instant Ramen Museum, oprócz tego, że ma trudną do zapamiętania nazwę, jest kolejnym z najdziwniejszych muzeów na świecie.

Zwiedzając wnętrze muzeum, można dowiedzieć się, jak powstaje to tradycyjne japońskie danie, jakie rodzaje makaronu są używane, jak przygotowuje się bulion itd. Ponadto, można tu nie tylko poznać historię ramenu, ale także wziąć udział w warsztatach kulinarnych i degustacjach.

Muzeum telefonów komórkowych

W Kielcach można odwiedzić dosyć nietypowe muzeum posiadające w swoich gablotach godną podziwu ilość telefonów komórkowych. W tym artykule dowiesz się między innymi, jakie telefony można zobaczyć na wystawie: https://halokielce.pl/2021/06/01/muzeum-telefonow-komorkowych-w-kielcach/

Muzeum obroży dla psów

W Leeds w Wielkiej Brytanii znajduje się jedno z najdziwniejszych muzeów na świecie. Każdego roku wystawę odwiedza prawie pół miliona osób. W dworze w Leeds Castle znajduje się wystawa obroży dla psów. Zainspirowana miłością, jaką do tych zwierząt żywiła dawna właścicielka domu, wystawa obejmuje ponad 100 unikatowych przedmiotów, a także historyczne dokumenty dotyczące psich akcesoriów z różnych okresów. Istnieją nawet obroże dla psów pochodzące z XV i XVI wieku.

Muzeum zerwanych związków

Gdy związek się kończy, co zrobić z tyloma prezentami, listami czy romantycznymi wierszami? Szkoda by było, gdyby te wszystkie wspomnienia wylądowały w koszu. Tak powstało kolejne z najdziwniejszych muzeów na świecie, w Zagrzebiu w Chorwacji. Muzeum zerwanych związków zostało założone przez parę, która po rozstaniu postanowiła zebrać wszystko, co dzieliła przez cztery lata związku: książki, dzbanki do kawy, łyżeczki, buty, prezenty walentynkowe. Oprócz ich rzeczy, w muzeum znajdziemy przedmioty od przyjaciół, którzy przeszli przez tę samą sytuację.